Інклюзивне навчання — система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахуванні багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.

Інклюзивне навчання часто вважають альтернативою інтернатній системі, за якою діти з особливими освітніми потребами навчаються в спеціальних закладах освіти та змушені проживати в інтернатних відділеннях при них через їх територіальну розгалуженість.

Жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів – це головне завдання інклюзії.

Умови для дітей з особливими потребами, інклюзивне навчання

Особам з особливими освітніми потребами освіта надається нарівні з іншими особами, у тому числі шляхом створення належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби таких осіб, визначені в індивідуальній програмі розвитку.

В школі надається можливість навчатися за індивідуальною формою навчання дітям з особливими потребами.

Для оформлення навчання за індивідуальною формою батькам (опікунам) необхідно на ім'я директора подати заяву і копію висновків ЛКК.

Нормативна правова база

Методичні рекомендації МОН України

Закон України "Про освіту" ст.1,6, 19,20

Для забезпечення успішності навчання дитини з особливими освітніми потребами в школі№33 використовується індивідуальна форма навчання. В 2019/2020 навчальному році 5 учнів школи навчаються на індивідуальній формі навчання.

Відповідно до наказу ДОГП №662 від 31.08.2017 року «Про визначення загальноосвітніх навчальних закладів для проведення екстернату» в школі у 2019/2020 навчальному році організовано проведення екстернату та здійснюється річне оцінювання і атестація екстернів для учнів, які проживають на тимчасово окупованій території або на території проведення антитерористичної операції з використанням технологій дистанційного навчання.

Коментарi