FacebookTwitterYouTubeПідписатися на RSS

Перейти на сайт гуртка "Юний еколог" (Автор Коваленко Анна, 9-В, керівник Максюта Л.В.)


новини, події, факти

За участь у встановленні Національного рекорду України "Найбільша кількість уроків добра", школа отримала в подарунок освітньо-пізнавальну настільну гру "Happy Paw" від ТМ "Purina". В цікавій захоплюючій формі гра знайомить з особливостями догляду за собаками, правилами вигулу, важливістю вакцинації та обробки від паразитів, а також з можливими наслідками неправильної поведінки з чотирилапими.

/Files/images/2020/04_12_19/1.jpg


29 жовтня учні гуртка «Юний еколог» разом з вчителем біології Громовою Т.В. відвідали притулок для тварин «Друг». Метою відвідування було: ознайомлення з роботою товариства , допомога безпритульним тваринам.

Уже понад десять років хвостатими безхатьками у Черкасах опікується міське товариство захисту тварин«Друг» - неприбуткова громадська організація... Волонтери товариства – це люди, небайдужі до проблеми покинутих, бездомних тварин, які потрапили в біду. Вони допомагають конкретним тваринам – лікують їх, соціалізують, знаходять їм новий будинок.
У притулку працює кілька людей, які отримують зарплату з бюджету комунального підприємства «Черкаська служба чистоти». У вихідні їх замінюють волонтери, які годують собак та прибирають територію, вигулюють чотирилапих та адаптують їх до суспільства (привчають ходити на повідку, роблять корекцію поведінки).

Коли притулок для тварин запрацював у Черкасах, собак було 30, нині – тут близько двох сотень чотирилапих. Усі вони свого часу були домашніми.

Очільниця товариства «Друг» Ольга Абукаре каже: до питання заведення тварини українцям варто ставитися набагато серйозніше. Це стосується і придбання тварин, і їхньої стерилізації. Потрібно усвідомлювати, що берете собаку чи кота не на день-два, а на 10-15 років. Треба також бути готовим до того, що улюбленець може хворіти, і це теж затратно.

Водночас, окрім змін у свідомості людей, потрібні і законодавчі зміни. Україна має ухвалити більш жорстке законодавство, щоб менше тварин опинялося на вулиці.

«Держава має контролювати людей, які хочуть завести тварину. А не так: пішов на ринок, взяв цуценят, погрався і викинув. Тварин потрібно ставити на облік і контролювати, куди вони діваються. Так само потрібно контролювати розмноження домашніх тварин. Якщо собака чи кішка не несуть породної цінності, їх потрібно стерилізувати. Якщо хочете розводити, беріть ліцензію, оформляйте розплідник – хай вас перевірять відповідні служби, щоб собаки не сиділи на прив’язі, у клітках напівголодні», – зазначає

/Files/images/2020/31_10/IMG-769b36b876ebc205a948c8aa57af0a82-V.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 87