Анонс

1. Список завдань на літо

2."Щоб мрії збувалися"

3. Коли потрібно звертатись до психолога?

4. Настанови Матері Терези.


СПИСОК ЗАВДАНЬ НА ЛІТО

Італійський викладач Чезаре Ката склав для своїх учнів список завдань на літо. Після прочитання розумієш, чому вони обійшли весь світ.

1. Гуляйте вранці уздовж берега моря в повній самоті. Спостерігайте, як сонячні відблиски відображаються на поверхні води і думайте про те, що найбільше любите у житті. Будьте щасливі.

2. Уникайте всього, що приносить вам негатив і відчуття порожнечі (речей, ситуацій і людей). Шукайте натхнення і друзів, які вас збагачують, які розуміють вас і цінують такими, які ви є.

3. Спробуйте використовувати нові слова, які ви вивчили у цьому році. Чим більше ви зможете сказати, тим більше зможете осмислити. А чим більше у вас буде думок, тим вільніші ви будете.

4. Читайте. Багато, скільки зможете. Але не тому, що ви зобов’язані це робити. Читайте, тому що літо надихає на мрії і пригоди, а читання – це як політ. Читайте, тому що це найкраща форма бунту (за порадою, що саме читати, приходьте до мене).

5. Якщо ви відчуваєте смуток і страх, не хвилюйтеся: літо, як і будь-яка інша прекрасна річ в житті, може привести душу в сум’яття. Ведіть щоденник, описуйте те, як почуваєтеся (а у вересні, якщо захочете, ми це разом почитаємо).

6. Хоча б один раз сходіть зустріти світанок. Стійте мовчки і глибоко дихайте. Закрийте очі і відчуйте подяку.

7. Танцюйте і не соромтеся нічого. Скрізь, де завгодно: хоч на танцполі, хоч у своїй кімнаті на самоті. Літо – це танець, і нерозумно не брати в цьому участі.

8. Багато займайтеся спортом.

9. Якщо ви зустріли когось, хто вам дуже сподобався, скажіть це їй чи йому так красиво і переконливо, як тільки зможете. Не бійтеся бути незрозумілим. Якщо нічого не вийде – значить, не судилося, а якщо вас зрозуміють і дадуть відповідь, то це літо ви проведете разом, і це буде золотою добою (в разі невдачі повертайтеся до пункту 8).

10. Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними, як море.

11. Будь ласка, не сваріться. Будьте ввічливими і добрими.

12. Дивіться хороші фільми з глибокими емоційними діалогами (якщо можете, англійською), щоб одночасно поліпшити свою мову і розвинути здатність відчувати і мріяти. Нехай кіно на закінчується для вас разом з фінальними титрами, проживайте його знову і знову, включайте його в досвід цього літа.

13. Літо – це магія. У яскравому сонячному світлі ранку і спекотними літніми вечорами мрійте про те, яким може і повинне бути життя. Зробіть все від вас залежне, щоб ніколи не здаватися на шляху до мрії.

14. Будьте хорошими.

ЩОБ МРІЇ ЗБУВАЛИСЯ

Тримай фокус на мрії! Нема сенсу турбуватись про втрачені можливості. Є «сьогодні і зараз» для того, щоб сконцентрувати свою енергію на тому, що ти дійсно хочеш. Пропоную сім кроків для легкої реалізації мрій, цілей, планів.

Навичка 1. Проблеми – у задачі

Живи з азартом та вчись перетворювати любі життєві проблеми у задачі. Замість незчисленних скарг задай собі питання: «Як я хочу і можу вирішити цю задачу? Які можливості відкриваються переді мною?»

Навичка 2. Невдачі – у досвід

Невдачі та невезіння сприймай як життєвий досвід! Всесвіт завжди надсилає нам випробування, котрі ми здатні здолати. Замість питання: «Чому зі мною трапилась така ситуація?», задай собі питання: «Для чого мені це, чому мене може навчити така ситуація?».

Навичка 3. Реальність – у гру

Перетворюй реальність у гру з багатьма можливостями. Якщо ти хочеш бути КИМОСЬ, то варто починати вести себе так, наче ти вже є НИМ. Навіть, якщо у тебе поки, що немає потрібних ресурсів для здійснення планів, починай діяти виходячи з того, що маєш. Найкращий день для початку – сьогодні! У життєвих ситуаціях концентруйся на своїх перевагах та позитивних моментах! Заміни вислів «я не можу» на «маючи відповідні ресурси, я роблю так…». Потім дайте собі щиру відповідь на питання: «Які ресурси у мене вже є, а які я можу отримати? Що я можу для цього зробити?»

Навичка 4. Роздуми – у дії

Думати потрібно приймаючи рішення, а маючи ціль починай діяти! У японців є такий вислів: «Подумав – май рішення, маєш рішення – не думай!» Зайві роздуми народжують сумніви і забирають сили.

Навичка 5. Страх – в енергію

Втілення твоїх самих сміливих бажань знаходиться за дверима із надписом «СТРАХ». Почни діяти і страхи зникнуть, ти відчуєш прилив сил та енергії.

Навичка 6. Треба – у хочу

Роби тільки те, що ти дійсно хочеш. Живи у стилі «Я хочу, я можу!», а не «Я повинен!». Потрібно працювати над своєю самооцінкою, вчитися відчувати свої істинні бажання та шукати можливості для їх втілення.

Навичка 7. Песимізм – в оптимізм

У оптимістів збуваються мрії, у песимістів – їх кошмари. Вчися бачити радість у дрібницях, помічай гарне у собі, у інших, у світі. Це особлива мудрість, котру мають щасливі люди. Не чекайте особливих подій та обставин, щоб радіти життю. Ставте перед собою питання: «Що гарного, позитивного я бачу у цій ситуації, у цій людині, у собі? За що я відчуваю вдячність?» Дисциплінуй свою уяву, навчись відрізняти мрії від цілей, приймай рішення і дій!

(інформація з журналу «Колесо жизни» №12 (104) 2016)

КОЛИ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЬ ДО ПСИХОЛОГА?

1. Труднощі у навчанні. Деякі учні вчаться не так добре, як їм хотілося б. Причин для цього може бути багато. Наприклад, розсіяна увага або недостатнє бажання, а можливо поблеми з вчителем і нерозуміння навіщо усе це взагалі потрібно. На консультації ми будемо намагатися визначити, в чому причина і яким чином це виправити.

2. Взаємостосунки у класі. За допомогою психолога можна знайти способи і особисті ресурси, вивчити прийоми для побудови гармонічних взаємовідношень з людьми у найрізноманітніших ситуаціях.

3. Взаємостосунки з батьками. Іноді буває так, що втрачається спільна мова і теплі взаємостосунки з нашими близькими людьми – з нашими батьками. Психолог розповість вам про те, як навчитися будувати нові відносини з батьками, навчитися розуміти їх, та як зробити так, щоб батьки розуміли і приймали вас.

4. Вибір життєвого шляху. 9,10,11 клас – час, коли більшість замислюються про майбутню професію і взагалі про те, як би вони хотіли прожити своє життя. Якщо ви невпевнені яким шляхом ви хочете піти, завжди є можливість звернутися до психолога. Він допоможе вам усвідомити власні мрії, бажання і цілі, оцінити свої ресурси і здібності та зрозуміти, в якій сфері життя ви зможете реалізувати себе.

5. Самоуправління і саморозвиток. Наше життя настільки цікаве і багатогранне, що постійно ставить перед нами складні завдання. Більшість з них потребують багато зусиль та розвитку у собі найрізноманітніших якостей, навичок і умінь. Психолог – людина, яка володіє технологією розвитку тих чи інших якостей, навичок і умінь та із задоволенням поділиться цією технологією з вами.НАСТАНОВИ МАТЕРІ ТЕРЕЗИ

1. Так, люди непослідовні, нерозумні й егоїстичні.
І все ж, люби їх!

2. Якщо ти робиш добро, люди звинуватять тебе в потаємній корисливості і себелюбстві.
І все ж, твори добро!

3. Якщо тебе супроводжує успіх, ти наживаєш уявних і справжніх ворогів.
І все ж, добивайся успіху!

4. Добро, зроблене тобою, завтра ж забудуть.
І все ж, твори добро!

5. Щирість і відкритість зроблять тебе уразливим.
І все ж, будь щирим і відкритим!

6. Те, що ти будував роками, може зруйнуватися в одну мить.
І все ж, будуй!

7. Люди потребують допомоги, але вони і стануть дорікати тобі за неї.
І все ж, допомагай людям!

8. Віддай світу найкраще, що маєш, і натомість одержиш жорстокий удар.
І все ж, віддай світу найкраще, що в тебе є!

/Files/images/psiholog/images.jpgКiлькiсть переглядiв: 1133